Published On: 6 Shkurt, 2016

5 Vjeçari i sëmurë i propozon infermieres së tij të preferuar (Video)

  • 5 vjeçari Gideon Robinson nga Kalifornia është diagnostikuar me leuçemi në 17 nëntor të vitit të kaluar.

Që prej atëherë ai është shtruar disa herë në Spitalin e Fëmijëve Rady të San Diegos, ku dhe ka krijuar një lidhje të veçantë me infermieren e tij 30 vjeç, Sarah Richardson.

Së fundmi ai mësoi se Sarah ishte duke pritur që i dashuri i saj t’i propozonte për martesë, kështu që vendosi të bëhej ai burri i saj i ëndrrave.

Gideon dizejnoi një unazë me pastrues tubash të bardhë dhe pink së bashku me një gur plastik ngjyrë vjollcë, në formë zemre.

Ai madje e vendosi atë në një kuti të bërë vetë me letër.

I rrethuar nga 20 spektatorë në spital 5 vjeçari i propozoi infermieres së tij i ulur në gjunjë.

“Doja të martohesha me Sarah që ta bëja të qeshte ashtu siç më bën ajo mua”, tha Gideon për mediat amerikane.

30 vjeçarja e pranoi propozimin e tij dhe madje e quajti vogëlushin si “bashkëshortin e saj të spitalit”.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...