Published On: 31 Janar, 2016
Bota |

5 të vdekur nga orteku i borës

  • Si pasojë e një orteku, 5 persona mbetën të vdekur në një krahinë perëndimore të Kanadasë.

Viktimat të cilët humbën jetën i takonin moshës madhore e të cilët ishin në mesin e 17 personave të tjerë që po ushtronin ski në provincat kanadeze, shkruan Reuters.

Sipas autoriteteve policore, bëhet e ditur që rasti ende është duke u hetuar në lidhje me vdekjen tragjike të 5 personave.

Dëshmitarët thanë se ekipet emergjente dhe angazhimi i menjëhershëm për të shpëtuar viktimat ishte tejet në kohë por që ishte e pamundur ngase orteku kishte shpejtësi dhe përmasa të mëdha, transmeton Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...