Published On: 31 Gusht, 2016

5 parcela me kanabis asgjesohen në Bulqizë, sekuestrohet kallashnikovi. Autorët si gjithmonë në kërkim

Të tjera parcela me kanabis janë asgjësuar, këtë radhë në Bulqizë. Policia njofton se në kuadër të operacionit të koduar “Ballenjë e Madhe” në Bulqizë, janë asgjësuar 16 mijë rrënjë kanabis dhe është sekuestruar edhe një armë “Kallashnikov”.

Sipas policisë në 5 parcelat e pikasura ishin të kultivuara 16.000 rrënjë bimë të dyshuara narkotike kanabis sativa të cilat u asgjësuan me anë të djegies, ndërsa disa bimë u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Bimët varionin me përmasa nga 90 cm, në 170 cm. Gjatë kontrollit të ushtruar përreth është konstatuar një vend qëndrim i mbuluar me plasmas, ku brenda tij janë gjetur dhe sekuestruar:

Një armë zjarri “Kallashnikov” dhe 55 copë fishekë. Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...