Published On: 15 Shkurt, 2016

40 kompani ofrojnë 500 vende pune me rastin e 8-vjetorit të Pavarësisë

Me rastin e 8-vjetorit të Pavarësisë së shtetit të Kosovës, Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale në bashkëpunim me Odat ekonomike vendore kanë hapur panairin e Punës. Në këtë panair po marrin pjesë mbi 40 kompani që kanë vende të lira të punës rreth 500 vende.

Kryeministri Isa Mustafa, në hapje të këtij panairi tha se “sot jemi në një ngjarje të pazakontë, ku kemi një numër të konsiderueshëm të bizneseve që janë të interesuara që të punësojnë të rijnt. Do të jenë mbi 500 mundësi për punë dhe unë e konsideroj këtë panair shumë të rëndësishëm”, tha kryeministri Mustafa.
Në panairë është vërejtur numër i madh i të rinjëve që po aplikojnë, me shpresën se do të arrijnë të gjejnë një vend pune. /lajmi.net

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...