Published On: 27 Shkurt, 2016

40 ditë burg për trafikantin e drogës, i cili ndërtonte vila në Tiranë

Biznesmeni i ndërtimit Fejzo Zekaj, i dënuar në Itali për trafik droge do të qëndrojë 40 ditë në burg. Masa e sigurisë u dha nga Gjykata, në pritje të dokumentave nga Italia. 38-vjecari ishte shpallur në kërkim nga autoritet italiane me vendim të gjykatës së Breshias, e cila e akuzon për trafik droge.

Në këto 40 ditë, drejtësia italiane do të ketë kohë për të sjellë të gjithë dokumetacionin, me qëllim ekstradimin e tij drejt vendit fqinj, ku do të vuajë dhe dënimin që i ka mbetur.

Fejzo Zekaj rezulton se është pronari i firmës “F.Z Construction”, që prej vitit 2007 dhe ndërtues i një kompleksi vilash ne lundër me emrin “White House”.

38-vjeçari prej vitesh është një prej ndërtuesve më aktiv në Tiranë, pasi ka ndërtuar disa komplekse  pallatesh në zonat e Liqenit Artificial dhe atij të Thatë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...