Published On: 18 Maj, 2016

4 vjet burg për kosovarin që vjedhi 500 mijë franga

Një gjykatë e Lucernit ka dënuar me katër vjet burg kosovarin 42 vjeçar për një numër të madh vjedhjesh me thyerje.

Shuma e përgjithshme e parave dhe gjerave me vlerë që i kishte plaçkitur  ai së bashku me një kolegë të tij kryesisht nëpër pompa të benzinës, vlerësohet në rreth 500 mijë franga, shkruan luzernerzeitung.ch.

Gjykata e ka shpallur të pafajshëm kosovarin veç tjerash për vjedhje masive dhe banditeske , për prishje të rendit shtëpiak dhe vepra të tjera, transmeton albinfo.ch.

Pasi që në dënim i llogaritet edhe mbajtja e paraburgimit dhe burgut të deritashëm, atij i ka mbetur të vuajë edhe 2 vjet e gjysmë burg. Veç dënimit me heqje lirie, atij i është shqiptuar edhe dënimi me gjobë gjegjësisht kompensimi i dëmit të shkaktuar disa personave që e kanë paditur atë edhe privatisht.

Dënimi ende nuk ka marrë formën e plotfuqishme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...