Published On: 13 Mars, 2016

4-vjeçari shqipton gabim fjalën “kastravec”, alarmohet kopshti

Stafi i një kopshti në Luton u alarmua kur një djalë katërvjeçar shqiptoi gabim fjalën “kastravec” dhe në vend të saj tha “bombë”. Në vend që fëmija të thoshte “cucumber” ai tha “cooker bomb”.

Të shqetësuar ata thirrën menjëherë mamanë e katërvjeçarit dhe i kërkuan të shpjegohej për foton e djalit. Ky i fundit kishte vizatuar një kastravec, por emrin e tij e shqiptoi gabim.

Kopshti në Bedfordshire e raportoi rastin në polici dhe te shërbimet sociale, por trupi gjykues vendosi që të mos e ndiqte, pasi kuptoi thelbin.

Në fillim të vitit, një tjetër fëmijë nisi të hetohej pasi aksidentalisht shkroi fjalën  “terrorist” në vend të “terraced”.

cucumber

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...