Published On: 27 Prill, 2016

350 policë morën pjesë në operacionin kundër grupit të Azem Sylës

Veprimtaria e këtij grupi kriminal, dyshohet se ka nisur në vitin 2006. Pronat shtetërore të përvetësuara, arrijnë vlerën e 30 milion eurove.

350 policë kanë marrë pjesë në operacionin me të madh kundër krimit të organizuar të realizuar ndonjëherë në Kosovë, kanë thënë burime brenda Prokurorisë.

Operacioni ka rezultuar me arrestimin e gjashtë të dyshuarve dhe me bastisjen e mbi 40 shtëpive, banesave, e bizneseve. Aktualisht në kërkim mbetet udhëheqësi i këtij grupi, deputeti Azem Syla.

Veprimtaria e këtij grupi kriminal, dyshohet se ka nisur në vitin 2006. Pronat shtetërore të përvetësuara, arrijnë vlerën e 30 milion eurove.

Grupi dyshohet se ka kryer veprat penale të krimit të organizuar, pastrimin e parave, shpërdorim të pozitës zyrtare, falsifikim të dokumenteve dhe dhënie e marrje të ryshfetit.

Insajderi, pas pak sjell detaje tjera të veprimtarisë së këtij grupi./Insajderi.com

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...