Published On: 22 Mars, 2016

31 të vdekur dhe 250 të lënduar në Belgjikë

Ministrja e Shëndetësisë në Belgjikë, Maggie De Block, ka treguar për televizionin VTM se deri tani kanë informata se janë të lënduar 250 persona dhe 31 të tjerë kanë vdekur nga sulmet e sotme në Bruksel.

Sipas saj, 11 persona kanë ndërruar jetë në sulmet në Aeroportin e kryeqytetit dhe 20 të tjerë në metro.

Ky është numri zyrtar i qeverisë belge për viktimat nga sulmet e sotme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...