Published On: 19 Mars, 2016

300 euro një vërtetim për të kërkuar azil, arrestohet për korrupsion Ndrec Prenga

  • Kreu i Komitetit të Ndërmjetësimit për Bashkëjetesë Kombëtare, Ndrec Prenga është arrestuar nga policia pasi në këmbim të 300 eurove i ka dhënë një gruaje një vërtetim fakti me qëllim për të kërkuar azil në vendet e Bashkimit Evropian.

64-vjeçari me banim në Durrës u vu në pranga në afërsi të ish-doganës në Tiranë, ku një grua 65-vjeçare Sabahet Manuka po i jepte 300 euro në këmbim të vërtetimit të faktit.

Policia sekuestroi në cilësinë e provës materiale paratë, 1 vulë dhe tre telefona celularë. Sipas Policisë së Durrësit, arrestimi i tij u bë pas 1 muaji hetimesh ku operacioni i koduar “Azilkërkuesi” u finalizua me arrestimin e kreut të Komitetit të Ndërmjetësimit për Bashkëjetesë Kombëtare, dhe vënien në pranga të 65-vjeçares me banim në Tiranë.

Sipas policisë, Prenga është person me precedentë të mëparshëm penalë i dënuar për të njëjtën vepër.

Ndrec Prenga akuzohet për “Korrupsioni pasiv në sektorin privat “dhe”Falsifikimi i dokumenteve”, ndërsa Manuka për “Korrupsioni aktiv në sektorin privat”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...