Published On: 13 Shkurt, 2016

30 projektligje dhe 4 marrëveshje ndërkombëtare peng i bllokimit të Kuvendit

30 projektligje dhe 4 marrëveshje ndërkombëtare kanë mbetur peng i shqyrtimit si rezultat i bllokimit të punës së Kuvendit.
 Institucioni më i lartë legjislativ në vend, nuk ka mbajtur asnjë seancë plenare që prej 18 dhjetorit të vitit të kaluar.

Madje, mbledhja e fundit ishte mbajtur në mes të tensioneve dhe atë në sallën alternative të Kuvendit.

Kësisoj, si rezultat i mos zhvillimit të seancave, Kosova rrezikon të humbas miliona euro hua me kamata të buta.

Albert Krasniqi nga Instituti Demokratik i Kosovë, thotë se janë në tërësi 30 projektligje dhe 4 marrëveshje ndërkombëtare të cilat kanë mbetur peng i shqyrtimit./ Tribuna Channel

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...