Published On: 22 Janar, 2016
Bota |

3 persona të vdekur nga stuhia e dëborës në SHBA (Video/Foto)

Një krizë e madhe e të ftohtit është duke e përshkuar Bregun Lindor të SHBA-ve, ky i ftohët ka lënë të vdekur dy shoferë dhe një këmbësor, transmeton Indeksonline

Këto janë nivelet rekord të dëborës në Washington, në vitet e fundit.

Edhe pse, më shumë se 50 milionë njerëz kanë qenë të paralajmëruar për një stuhi paralizuese nga dëbora që do të ndodhte të premten, përsëri ka pasur shumë bllokadë në trafikun amerikan duke krijuar kolona të gjata dhe shumë aksidente.

Këto të reshura të dëborës brenda disa orëve kanë arritur në 60cm.

Reshjet e vazhdueshme mund të shkaktojnë ndërprerjet e energjisë, anulim të shumë fluturimeve dhe mund të sjellin telashe me ujë, bëjnë të ditur mediat amerikane.

Mirëpo, banorët e Bregut Lindor janë paralajmëruar se do të ketë edhe erëra të forta të cilat do të arrin deri në 80km/h. /Indeksonline/

https://

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...