Published On: 6 Prill, 2016

28-vjeçarja u qëllua me 4 plumba, burri dërgon fëmijët tek fqinjët

Një nënë e dy fëmijëve është vrarë mëngjesin e sotëm nga bashkëshorti i saj, në rrugën e “Qelqit” në Kombinat. Dyshohet se krimi është kryer në prani të fëmijëve.

Në lidhje me ngjarjen është arrestuar 29-vjeçari, Admir Dervishi, punonjës i Gardës së Republikës. Fillimisht gruaja është transportuar me plagë të rënda në Spitalin e Traumës, por për shkak të gjendjes së rëndë ajo nuk ka mundur të mbijetojë.

Nga hetimet paraprake të policisë, rezulton se 28-vjeçarja është qëlluar me armë nga bashkëshorti pas një konflikti mes tyre për shkaqe xhelozie.

Ndërkohë, bëhet e ditur se Admiri ka qëlluar 4 herë në drejtim të gruas, 2 prej plumbave e kanë prekur 28-vjeçaren në trup.

“Sherri në shtëpi ka nisur herët në mëngjes rreth orës 6:30, kur janë dëgjuar të qarat e fëmijëve dhe zhurma të tjera”, kanë rrëfyer dëshmitarët. Më pas banorët kanë dëgjuar të shtënat, dhe një nga plumbat ka prekur derën e jashtme gjë që të bën të mendosh se ndoshta gruaja ka dashur të largohet

Dëshmitarët kanë shtruar se pas kësaj Admiri ka zbritur fëmijët tek fqinja, një kat më poshtë, ku mësohet të ketë thënë: “Mi mbani fëmijët se ma vranë gruan”.

Fëmijët të cilët e kanë parë gjithë skenën kanë qëndruar për 2 orë tek fqinja, derisa kanë mbërritur motrat dhe nëna e Admirit që i kanë marrë.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...