Published On: 22 Prill, 2016

2600 thasë me plehra nxirren nga liqeni i Fierzës

Pas një aksioni intensiv nga Forcat e Armatosura dhe nga struktura të tjera shtetërore është bërë i mundur pastrimi i sipërfaqes së liqenit të Fierzës në Kukës, i ndotur nga mbetje plastike dhe organike.

Pas ndërhyrjes nga Forcat e Armatosura dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë nën drejtimin e Prefekturës Kukës është bërë i mundur pastrimi i sipërfaqes së liqenit, ndërsa mbetjet janë grumbulluar në 2600 thasë plastikë të cilët janë larguar nga bashkia e qytetit të Kukësit.

Në operacion u angazhuan 18 forca me 3 gomone nga Reparti i Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) i Shkodrës dhe 12 forca me 3 varka nga Forcat e Armatosura.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...