Published On: 27 Shtator, 2016

26 milionë euro grant nga SHBA për Kosovën

26 milionë euro kap vlerën marrëveshja për grantin e objektivave zhvillimore të nënshkruar në Presidencë mes Hashim Thaçit dhe ambasadorit amerikan në Prishtinë, Greg Delawie.

I pari i vendit, pas nënshkrimit, tha se Kosova është mirënjohëse ndaj SHBA’së për përkrahjen e vazhdueshme përmes USAID’it, derisa ambasadori Delawie tregoi për vazhdim të mbështetjes së vendit të tij për Kosovën, në politikat zhvillimore.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...