Published On: 13 Qershor, 2016

256 Zyrtarë shtetëror po hetohen, Ministra, zv.ministra, kryetar komunash, drejtor….

Më shumë 250 zyrtarë të lartë po heton nën dyshimin për korrupsion. Prej tyre 17 janë kryetar komunash, ministra e zëvendësministra. Kështu tha drejtori i Divizionit për Hetimin e Krimit në Policinë e Kosovës, Fehmi Hoti,  në emisionin “Puls” në KTV.

“Për herë të parë dua t’ju konfirmoj se për vitin 2016, për shpërdorim të detyrës zyrtare dhe korrupsion, janë duke u hetuar 256 persona zyrtarë të lartë duke filluar me 17 kryetarë të komunave, ministra, zv/ministra, sekretarë të përgjithshëm, kryeshefa ekzekutivë, drejtorë të drejtorive të komunave, drejtorë të ndërmarrjeve publike të cilët po hetohen për veprën penale të korrupsionit”, ka thënë Hoti në “Puls”, raporton Koha.net.

Ai potencoi gjithashtu se edhe për shpëlarje të parasë janë duke u hetuar 207 persona.

 

Sa i përket privatizimit, drejtori Hoti konfirmoi se janë duke u hetuar 6 raste.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. b. santur thotë:

    ka pas më raste të këtilla që kanë dal në internet por përsëri janë liruar edhe nuk besohet se do të bëhet dicka …

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...