Published On: 17 Mars, 2016

25 vjetori i marrëdhënieve Shqipëri-SHBA, një tjetër pritje (Video)

  • Në kuadër të festimeve për 25 vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve midis Shqipërisë dhe SHBA, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka oraganizuar një pritje.
  • Të pranishëm kanë qenë ambasadori aktual në Tiranë, Donald Lu dhe zyrtarë të dy vendeve.

Për këtë përvjetor të rëndësishëm të diplomacisë së dy vendeve ka patur një seri aktivitetesh, qëkanë filluar që nga vizita e Sekretarit Amerikan të Shteti John Kerry në 14 shkurt, thirrje sensibilizuese, mbledhje e tëgjithë ambasadorëve të SHBA në SHqipëri që pprej vitit 92 e deri tek pritja e ditës së sotme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...