Published On: 8 Janar, 2016

25 vjeçari nga Maqedonia plagos dy policë në Zvicër

  • Dy forca të sigurisë në Kantonin Thurgau, e mërkurë, janë dhunuar dhe plagosur nga një agresor. Pas rezistencës së madhe, arrestohet 25 vjeçari nga Maqedonia.

Ngjarja dramatike ka ndodhur në qytetin zviceran Armiswil, gjatë së mërkurës pak para orës 16.00. Shkaku i kësaj zënke ka qenë moslejimi i shoqërimit të motrës së tij, që merreshte në pyetje në stacionin policor.

“Ai dhunoi me grushta dhe shqelma policët,” tha mes tjerash zëdhënësi policor Matthias Graf, njoftojnë mediat zvicerane. Njëri nga policët mori plagë e gërvishtje, përcjell Bota sot.

Tani ai është arrestuar, ku me rastin e kotrollimit të bërë, policët kanë gjetur te 25 vjeçari një brisk, të cilin ai nuk e kishte përdorur gjatë agresionit. Brisku i është konfiskuar ndërsa personi i përmendur është burgosur.

Në qytetin Amriswil gjuha dytë më e folur pas gjermanishtes (83%) është italishtja dhe gjuha shqipe me rreth 4.5%. Kjo e bën ndër qarqet me më shumë shqiptarë në Zvicër.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...