Published On: 17 Shtator, 2016

20 vite me magjinë e Iniestas, fitorja e kualitetit mbi kuantitetin (Video)

Është shumë e vështirë të besohet, por sot 20 vite më parë një djalosh me emrin Andres Iniestas, i kishte trokitur në derë Barcelonës për ta filluar udhëtimin e tij me La Masian e famshme.

Sipas shumë fansave ai nën karrierën e tij ka mundur të shënojë më shumë gola, por misioni i tij ishte krejt tjetër.

Ai është një lojtar që më shumë e vë në pah elegancën dhe kreativitetin, se sa instinktin vrastarë. Por askush nuk është perfekt.

Të martë në Ligën e Kampionëve kundër Celtic pamë një gol të jashtëzakonshëm të Iniestas.

Një goditje volej pas një asistimi të Neymar, duke na kujtuar golat e tij ikonik si ai në Stamford Bridge në vitin 2009 dhe një vit më pas në finalen e Kupës së Botës.

Ai ka zhvilluar 13 sezone me Barcelonën (ky i 14 që është duke e zhvilluar) dhe ka mbi 50 ndeshje duke shënuar vetëm 50 gola, që i bie pak më shumë se tri gola për sezon, shkruan Marca.

Me një fjalë Iniesta është triumf i kualitetit mbi kuantitetin.

Ne shpresojmë të shohim sa më shumë gola të këtij lojtari, por edhe ato që ka shënuar tashmë janë një vitrinë e pasur për të gjithë ata që i shijojnë, pasi misioni i tij është magjia dhe ai e ka bërë këtë si askush tjetër. /Telegrafi/

Goli i parë me La Rojan kundër Anglisë

Perla kundër Sevillas

‘Inestazo’ në Stamford Bridges

Goli që i bëri Spanjën kampion bote

Brilante ndaj Racing Santander

Goli i madh në ndeshje të vogël

Goli kundër Levantes

Fluturimthi me Deportivo Alavesin

Qetësi në Santiago Bernabeu

Klasi mbetet i përhershëm

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...