Published On: 18 Tetor, 2016
Bota |

20 të vdekur, rreth 100 të plagosur në Indi

20 persona kanë humbur jetën dhe rreth 100 të tjerë janë plagosur si pasojë e një zjarri të madh i cili ka shpërthyer në një spital në qytetin Bhubaneswar në lindje të Indisë.

Sipas BBC, rreth 120 zjarrfikës punuan për shuarjen e zjarrit dhe vetëm pas disa orësh arritën t’i vinin flakët e mëdha nën kontroll.

Sipas dëshmitarëve ngjarja ka ndodhur si shkak i rënies së zjarrit dyshohet një qark i shkurtër elektrik.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...