Published On: 7 Gusht, 2016

20 të vdekur, mbi 1.000 të evakuuar

Zyrtarisht konsiderohen si të vdekur 20 persona, edhe atë nga rajoni i Stajkovcit, Haraçinës, Smillkovës e Hasanbegut, – bëjnë me dije nga MPB-ja. Deri tash, sipas tyre, janë identifikuar 13 persona.

“Për momentin morëm informacion se numri prej 17 është rritur në 20; shpresojmë se ky numër këtu do të ndalet. Të gjithë institucionet nga fillimi i kësaj fatkeqësie janë në terren, dhe po tentojnë të përballen me këtë situate. Mbi 100 qytetarë janë nxjerrë, dhe u është ofruar ndihma mjekësore”, – ka deklaruar ministri  i shëndetësisë, Nikolla Todorov.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...