Published On: 21 Janar, 2016

1913 SERBËT RJEPËN TË GJALLË PRIFTIN KATOLIK

Në vitin 1913 ushtarët serb të udhëhequr nga një prift ortodoks serb e rjepen për së gjalli deri në vdekje At Luigj Palaj, Prift Franqeskan (Katolik) Shqiptarë nga Gjakova, sepse nuk kishte pranuar të bënte shenjën e kryqit ortodoks dmth me tre gishta.

Kështu që jo që i prenë dy gishtat, por dhe e rjepën për së gjalli deri në vdekje !

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Neki Lulaj thotë:

  Do te ishte mirë ta rjepin Hashim Thaqin e Isa Mustafën,qe po bejne politik per ti shtie shkijet ne evrop, besoi qe as familjaret e vet nuk kishin me i permend kurrë…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Nuhi hajdaraj thotë:

  te gjith kloriket ortodoks Serb duhet the largohen nga kosova Paso qe kto kisha ne Kosovo Jane the shqiptarve the besimit katolik.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(9) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...