Published On: 12 Maj, 2016

19 vjeçarja transmeton vetëvrasjen e saj ‘live’ përmes rrjetit social

Një 19 vjeçare franceze ka transmetuar vetëvrasjen e saj, duke u hedhur mbi një tren në një stacion në Francë.
Videon e saj e transmetoi në Twitter nga aplikacioni ‘Periscope’.

‘Periscope’, është një aplikacion i cili bënë të mundur transmetimin e videos live, që fillimisht u krijua nga Kayvon Beykpour dhe Joe Berstein, për t’i shfaqur protestat që shpërthyen në sheshin Taksim, transmeton lajmi.net.

Video e cila konsiderohet të jetë shumë e rëndë, nuk është më në dispozicion dhe është në pronësi të Twitter.

 19 vjeçarja fillimisht e kishe filmuar vetën në banesën e saj duke diskutuar rreth vdekjes së saj, dhe duke paralajmëruar ndjekësit e saj në wëitter të cilët janë më të rinj në moshë, mos të vazhdojnë të përcjellin çfarë bënë në Twitter sepse ajo që do të shfaqte më vonë do të jetë një akt tronditës.

Ajo gjithashtu ka pretenduar se njëherë është përdhunuar nga një burrë të cilit edhe i ka përmendur emrin në video.

Me anë të ‘Periscope’, ky nuk është rasti i vetëm që njerëzit po e përdorin për t’i transmetuar vdekjet e tyre ‘live’.

Qëllimi i periscope është që t’ua lejojë njerëzve t’i shfaqin problemet e tyre me të tjerët dhe të sigurojnë një lidhje me përdoruesit e tjerë që t’i raportojnë problemet, dhunën etj.

Policia vazhdon të hulumtojë rreth problemit të 19 vjeçares, dhe arsyet pse ajo përfundoi deri tek vetëvrasja./lajmi.net

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...