Published On: 16 Janar, 2016

180 shtëpi të fshatit Dobratin të Podujevës pa rrymë tash katër ditë

Në fshatin Dobratin të Komunës së Podujevës, rreth 180 shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike tash 4 ditë.

Përkundër kërkesave të banorëve në KEDS, për të ndërruar transformatorin e dëmtuar dhe të vjetër, kërkesa e tyre nuk është përfillur, raporton televizioni publik.

Njëri nga banorët e këtij fshati tha se përveç ndaljes së energjisë elektrike për disa ditë, furnizimi me energji edhe në gjendje normale është i dobët.

Madje, ai tha se në shitoren e tij janë prishur frigoriferët mu për këtë arsye dhe për këtë përgjegjësi nuk ka marrë askush.

“S’ka mbet tjetër gjë, përveçse me u tërhjek nga fshati”, tha një banor tjetër.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...