Published On: 27 Gusht, 2016

17 vjeçari nga Gjilani kapet në aeroport duke shkuar në Siri

Lirim Robelli 17 vjeçar nga Gjilani është ndaluar nga Policia e Kosovës, i cili ishte nisur për të shkuar në Siri

Robellit i cili ishte nisur në shkurt të vitit 2015 për të shkuar në Siri, i është ndërprerë rruga në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, ku edhe u arrestua nga Policia e Kosovës.

 Më shqetësues se tentimi i tij për të shkuar në Siri, është fakti se si i mituri arriti të pajiset me pasaportë dhe letërnjoftim origjinal, por me identitet të falsifikuar.

Në letërnjoftim Lirimi nuk e ka mbiemrin Robelli por Rexhepi. Babai i Lirimit, i ka thënë RTK-së, se pasaporta dhe letërnjoftimit, Lirimit i është lëshuar nga Zyra e gjendjes Civile në Ministrinë e Punëve të Brendshme të Gjilanit.

Ndonëse i mitur, gjykata urdhëroi që ai të vuante dënimin në institucionin edukativo-korrektues. Por, babi i tij thotë se vendimi i gjykatës nuk po zbatohet për shkak se djali I tij po vuan dënimin në burgun e Lipjanit bashkë me të tjerët që kanë kryer krime të rënda.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...