Published On: 28 Janar, 2016

17 të arrestuar në tri operacione, në Prishtinë, Pejë dhe Mitrovicë

Polica e Kosovës gjatë natës së mbrëmshme ka kane kryer një operacion bastisjesh në rajonin e Mitrovicës, Prishtinës dhe Pejës ne disa lokale kazinosh dhe lojërash fati. Në këtë aksion, siç ka bërë të ditur Polica e Kosovës në një konferencë për media janë 17 persona të dyshuar për veprimtari ilegale dhe trafikim me njerëz, dhe janë konfiskuar pajisje me te cilat me mënyre ilegale kanë ushtruar funksionin , përfshirë edhe atë të kazinove dhe lojërave tjera te fatit.
Siç ka bërë me dije Arben Pacarizi nga drejtoria për trafikim me qenie njerëzore në Policinë e Kosovës, rasti në rajonin e Mitrovicës ka nisur duke u hetuar para dy muajve me çrrastë është identifikuar edhe një viktime e trafikimit te njerëzve.

“Viktima e këtij rasti është e mitur”, ka thënë Pacarizi.
“Njeri nga të arrestuarit në rajonin e Mitrovicës ka qenë emër i njohur për policinë. Disave prej të arrestuarve u janë gjetur edhe armë”.

Pacarizi ka treguar se në aksionet në Pejë dhe Prishtinë janë konfiskuar edhe para në vlerë prej 13 mijë eurove.
12648059-10205829428311299-586825132-n

12650716-10205829437991541-636818961-n

12650205-10205829434391451-516574895-n

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...