Published On: 18 Tetor, 2016

16-vjeçarja përdhunohet dhe torturohet deri në vdekje nga tre burra

Trupi i pajetë i 16-vjeçares Lucia Perez Montero u gjet përpara spitalit Mar del Plata në Argjentinë më 8 tetor.

Autoritetet menduan se bëhej fjalë për një vajzë të vdekur për shkak të overdozës, por ekspertiza mjekoligjore zbuloi se 16-vjeçarja kishte humbur jetën në mënyrë tragjike, duke u përdhunuar dhe torturuar në grup.

Sipas mediave argjentinase, tre burra kanë rënë në pranga të dyshuar për kryerjen e krimit. Bëhet fjalë për 23-vjeçarin Matías Farías, 41-vjeçarin Juan Pablo Offidani dhe një burrë 61 vjeç, emri i të cilit nuk bëhet i ditur.

Pasi analizuan trupin e vajzës, mjekët ligjorë konstatuan se ajo kishte konsumuar një kokteil me lëndë narkotike, dhe më pas ishte përdhunuar dhe torturuar deri në vdekje.

Ngjarja e rëndë ka tronditur Argjentinën, ndërsa në rrjetet sociale kanë nisur fushata kundër dhunës ndaj femrave.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...