Published On: 25 Gusht, 2016

155 muxhahedinë vijnë në Shqipëri, mediat iraniane: Janë terroristë

“155 muxhahedinë nga Iraku mbërrijnë sot në Shqipëri”.

Kështu shkruan sot Fars News Agency, lajm që konfirmohet më pas dhe nga burime të ministrisë së Brendshme në Shqipëri. Fars shkruan se gjatë muajit gusht do të mbërrijnë gjithsej 676 muxhahedinë nga Iraku. Ministria jonë e brendshme konfirmon se ditën e sotme kanë mbërritur 40 muxhahedinë.

 Sipas BalkanWeb në aeroportin e Rinasit mësohet se kanë mbërritur 40 persona të cilët janë pjesë e marrëveshjes për akomodimin e muxhahedinëve në Shqipëri.

Nërkohë që Fars News Agency raporton se mes tyre ndodhen edhe terroristë të cilët, sipas kësaj media kanë ndryshuar identitet.

“Valë të tilla ardhjesh janë periodike. Të dhëna të tjera në lidhje me lëvizjet e tyre mbahen sekret për shkak se këta persona janë nën mbrojtje. Mësohet se ata janë akomoduar në banesa private dhe jo në qendrat shtetërore shqiptare”, bëjnë me dije burimet.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    …po si qendron puna e ketyre 155 muxhahedineve qe paskan ardhur ne Shqiperi o vllezer …a ishte ky plan. sekret ne kordinim me qeverine serbe dhe Beogradin…? a u deshe te merret leje nga Bg. dhe mbajtjen ne vezhgim te tyre sepse , si po degjojme nga mediat nderkombtare , po dalin disa fakte per perkrahjen financiare te te tyre nga shteti serb..!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...