Published On: 26 Gusht, 2016
Bota |

1500 iranianë të rinj nën hetime, tentojnë t’i bashkohen ISIS-it

Ministria e Inteligjencës së Iranit tha sot se pjesëtarët e forcave të sigurisë kanë nën hetime 1,500 të rinj të cilët dyshohet se mund të rekrutohen në radhët e të ashtuquajturit shtetit islamik.

Ministri, Mahmud Ali, tha se anëtarët e departamentit të tij të rinjtë i kanë marrë në pyetje që të bisedojnë me ta, për qëllim të parandalimit se mund t’i bashkohen në radhët e ISIS-it, shkruan lajmi.net.

 Ndër tjera ai ka thënë se ministria e tij “po monitoron nga afër të gjithë ata që po shfaqin një tendencë drejt bashkimit me grupet ekstremiste që janë duke luftuar në Irak dhe Siri”.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...