Published On: 12 Mars, 2016

15 të vdekur nga përmbytjet në Brazil

Të paktën 15 persona janë mbytur në përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në qytetin më të madh brazilian, Sao Paulo, thanë zyrtarët të premten.

Nga shirat që kanë rënë për dy ditë zjarrëfikësit kanë arritur të gjejnë 15 trupa të pajetë por raportohet edhe për të pagjetur, transmeton Klan Kosova.

Për shkak të reshjeve trafiku i kryeqytetit brazilian është në kaos, e madje edhe aeroporti është mbyllur për gjashtë orë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...