Published On: 22 Mars, 2016

11 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur pas dy shpërthimeve në aeroportin e Brukselit (Foto/Video)

Dy shpërthime kanë ndodhur në aeroportin e Brukselit, zjarrfikësit kanë deklaruar se deri më tani janë 11 të vdekur dhe 25 të plagosur.

Raportohet se në fillim janë dy shpërthime shumë të mëdha në një sallë të nisjes.

Këto shpërthime thuhet se kanë thyer dritaret dhe të gjithë pasagjerët janë tronditur.

“Është e sigurt që aeroporti i Burkselit është në shënjestër të një sulmi terrorist”, ka thënë një gazetar i Sky News.

Shpërthimet erdhën menjëherë pas arrestimit të dyshuarit Salah Abdeslam, pak ditë më parë në po këtë qytet.

Frika ekziston se brenda në aeroport ka ende sulmues tjerë.

 

Për VIDEO kliko këtu

CeIpFnzXIAAMwpgCeIplM-WEAAT89Z

 

10291037-attentat-a-zaventem-bruxelles-explosions-a-l-aeroport-direct2901525img_7166-604x270

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...