Published On: 2 Qershor, 2016

Pse përlotet Artur Zheji (VIDEO)

Kanë qenë momente mjaft emocionuese për Artur Zhejin mbrëm në Opinion. I ftuar ndryshe nga herët e tjera për të folur për një temë sociale ai ka rrëfyer eksperiencën personale të humbjes së prindërve.

Teksa citonte fjalët që i ka thënë i ati para se të vdiste, Zheji është përlotur.

“Më ikën dy prindërit brenda 6 muajve…Është traumë e madhe. Nuk i kam harruar por mund të them diçka se koha shëron. Nuk bëhet fjalë për harresë, por për një pamundësi për të jetuar në çdo çast me këtë humbje. Vetëm ata që kanë një jetë krejt të zbrazët nuk mund ta kalojnë dhimbjen e tejskajshme”, tha Zheji.

Më tej ai tregoi momente prekëse kur i ati i thoshte: “Mos ki frikë për mua, do shkoj në jetën e përtejme. Unë besoj shumë më tepër sepse babai im në asnjë moment nuk u lëkund. Atë siguri dhe qetësi që pati ai, ishte e admirueshme… Më tha se do të lë vetem në një botë shumë të keqe…”, citoi Zheji, fjalët e fundit të të atit para vdekjes.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...