Published On: 28 Prill, 2016

100 milionë për Busquets (Foto)

  • Paris Saint Germain është gati që të paguajë 100 milionë euro për Sergio Busquets

Barcelona duket se do ta ketë të vështirë që t’i mbajë yjet në ‘Camp Nou’, duke parë interesimin e madh të gjigantëve Evropian dhe shifrave të larta që ofrojnë për lojtarët katalunas.

Sipas të përditshmes spanjolle, Marca, kampionët e Francës janë të gatshëm që t’i ofrojnë Barcelonës deri në 100 milionë euro për t’i siguruar shërbimet e mesfushorit, Sergio Busquets.

Busquets ka kohë që dëshiron rinovimin e kontratës, por aktualisht bisedimet kanë ngecur gjë që nuk po i pëlqen aspak lojtarit, i cili synim kryesor ka përmirësimin e kushteve ekonomike.

PSG ka gati një ofertë joshëse për 27 vjeçarin. Sipas Marcas, klubi i sheikëve do t’i ofrojë Busquetsit 16 milionë euro në sezon, shifër kjo e kënaqshme për spanjollin.

Chelsea, Manchester Unitedi dhe Manchester City, gjithashtu interesohen për lojtarin dhe mbetet të shihet se sa do t’i rezistojë Barcelona ofertave të sheikëve. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...