Published On: 8 Gusht, 2016

10-vjeçari vdes në rrëshqitësen më të lartë të ujit në botë

Një djalosh 10-vjeçar humbi jetën gjatë një aksidenti në rrëshqitësen më të lartë të ujit në botë.

Caleb Thomas Schwab, djali i një republikani në parlamentin e Kansasit, vdiq të dielën.

Rrëshqitësja Verrueckt u hap në korrik të vitit 2014.

Parku i argëtimit është mbyllur dhe ka nisur një hetim.

Autoritetet nuk kanë saktësuar detaje nga aksidenti i rëndë.

Që të futesh tek kjo rrëshqitëse duhet të jesh 1.4 metra i gjatë.

Në faqen e parkut thotë se duhet të jesh pak i çmendur që të futesh në këtë rrëshqitëse.

“Është më e lartë se Ujëvarat e Niagtarës dhe Statuja e Lirisë”.

Kjo ngjarje vjen dy javë pasi një amerikan doli nga rrëshqitësja duke thyer brinjët dhe krahun (VIDEO ME POSHTE).

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...