Published On: 20 Janar, 2016

10 VITE PA PRESIDENTIN E MADH TË KOSOVËS DOKTOR IBRAHIM RUGOVËN

Adem Salihaj

Para 10 vitesh na la fizikisht presidenti ynë i dashur doktor Ibrahim Rugova. Por,mbeti vepra e tij e madhe dhe e perjetshme – Republika e Kosovës. Askush nuk pati një vizion, askush nuk pati aqë shumë angazhim, askush nuk pati aqë shumë përkushtim për krijimin e shtetit të Kosovës se sa Presidenti Rugova. Bota e njohu problemin e Kosovës përmes tij. Bota e pranoi dhe e përkrahu aspiratën tonë për shtet të pavarur të Kosovës përmes tij. Populli i Kosovës u përkul me respekt para personalitetit dhe veprës së tij.
LAVDI VEPRËS SË PËRJETSHME TË PRESIDENTIT RUGOVA!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...