Published On: 23 Janar, 2016
Bota |

10 të vdekur nga stuhia e borës në SHBA (FOTO)

  • Të paktën 10 persona kanë vdekur në SHBA nga përmbytjet bregdetare, pasi që erërat e forta kanë krijuar një stuhi të madhe bore. Stuhia më e fuqishme e këtij sezonit dimëror ka filluar mbrëmë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ndërkohë, Uashington DC, shpalli gjendje të jashtëzakonshme, alarmoi qytetarët të kenë kujdes në rrugë dhe të mos dalin në këto kohë të vështira.

Sidoqoftë, bora ka arritur mbi gjysmë metër lartësi, derisa në Uashington DC dhe Baltimore, parashikohet mot edhe më i rëndë.

Bruce, Sullivan, një analist në Qendrën e Parashikimit të Motit nga Shërbimi Kombëtar, ka thënë se “erërat e forta do të jene një problem i vërtetë për vendin tonë”,shkruan Daily Mail, transmeton Gazeta Express.

Ai, gjithashtu, tha se Shtetet e rrezikuara nga erërat e forta, rrezikojnë të kenë edhe ndërprerje të energjisë elektrike.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...