Published On: 2 Shtator, 2016
Bota |

10 të vdekur, 60 të lënduar nga shpërthimi në Filipine

Së paku 10 persona kanë vdekur dhe 60 të tjerë janë lënduar në një dyqan në qytetin Davao në Filipine, njofton Klan Kosova.

Lajmin për CNN e ka konfirmuar një zyrtarë nga Filipinet.

Ernesto Abella, zëdhënës i Presidentit të Filipineve, Rodrigo Duterte, se ngjarja ka ndodhur të premten në mbrëmje.

Shkaku i shpërthimit ende nuk dihet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...