Published On: 8 Prill, 2016

10 mijë euro për lulet e Kadrisë, “hajni i mirë” me shumë shokë (Dokument)

Kuvendi i Kosovës i udhëhequr nga Kadri Veseli, ka vendosur që një shumë të majme të mjeteve ta shpenzojë për blerje të luleve.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/skandali-panama-papers-nxjerr-edhe-emrin-e-hashim-thacit-ja-per-sa-para-2/

Në kontratën e bërë publike me 6 prill, shihet se ky institucion ka planifikuar për tri vitet e ardhshme të shpenzoi 10 mijë e 161 euro për furnizim me lule dhe material tjetër i cili nuk është specifikuar çfarë, raporton Gazeta Fjala.

Këto para do të shkojnë për lulishten ”Las Pallmas”, e cila është shpallur fituese e tenderit me qmim përgjysëm më të lirë se kompania tjetër në garë./Gazeta Fjala/

lulet

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. E ku eshte ketu hajni? thotë:

  Edhe ky gazetar po ja fut si lopa baglën……nuk eshte hajni qe blen lule per tre vite…..
  Hajni eshte qe ne PTK….jane duke u shfrytezuar 612 kerre menagjeriale !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ndersa nevoja per kerre menagjeriale eshte 0000000000. Ose ne KEK jane 519 kerre menagjeriale !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Edhe ketu nevoja eshte 00000000.
  Kjo eshte hajni more gazetar . Pastaj hajni eshte homologiizimi i panevojshem i kerrve nga per shembull gjermani ……per te cilin homologizim qytetari paguan 200 EURO, ….e krejt qka bene FOTO DEVOLLI Eshte fotografimi i kerrit te ri nga gjermania dhe rujajtja si picture file ne word program. Pra mesatarisht 35 000 kerre shumezue per 200 euro …bara me 7 milion euro te vjedhura ne vit. Hargjimet per homoloogizim per foto fhe pese puntor jane per bje vit 125 mije EURO………Ndersa hanjia eshte 6, milion e 850 000 mije EURO. kjo eshte hajni more gazetar. Ka edhe disa qindra forma te mega hajnive …..e ju qkruni per do lule qe jane sigurisht dekorim i parlamenit nentre vitet e ardhshme…..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...