Published On: 25 Dhjetor, 2015

10 lojtarët më të mirë në botë për vitin 2015 sipas MARCA (Foto

2015’ta ka qenë një viti i paharruar për Barcelonën

Skuadra Luis Enriques përfundoi vitin 2015 si klubi më i mirë në planet duke fituar pesë tituj: Copa del Rey, Superkupa e Evropës, La Liga, Liga e Kampionëve dhe Kupa e Botës për Klube.

Për shkak të suksesit të Barcelonës në vitin që po e lëmë pas, MARCA ka përzgjedhur pesë lojtarë në listën prej 10 lojtarëve më të mirë në botë për vitin 2015.

Ajo që ka surprizuar të gjithë është renditja e Critiano Ronaldos, i cili gjendet në pozitën e tetë, derisa Barcelona ka gjashtë lojtar në mesin e 10 më të mirëve, katër prej tyre janë të parët.

Këta janë 10 lojtarët më të mirë në botë për vitin 2015 sipas Marca.

10. Paul Pogba (Juventus)

9. Antoine Griezmann (Atletico Madrid)

8. Cristiano Ronaldo (Real Madrid)

7. Claudio Bravo (Barcelona)

6. Sergio Busquets (Barcelona)

5. Robert Lewandowski (Bayern Munich)

4. Anders Iniesta (Barcelona)

3. Luis Suarez (Barcelona)

2. Neymar (Barcelona)

1. Leo Messi (Barcelona)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...