Published On: 26 Janar, 2016

10 futbollistët për “burg”, që nuk e meritojnë kurrë “kartonin jeshil” (video)

  • Kartoni jeshil, një karton simbolik, që shpërblen sjelljen sportive, përgjegjësinë sociale dhe respektin që tregojnë lojtarët në fushën e lojës.

E pra, “Marca” në rubrikën e saj “Brand Buzz”, ka bërë një renditje të kundërt me ata që nuk mund ta meritojnë kurrë “kartonin jeshil”
de jong

Ditën e fundit të Seria B italiane, veçanërisht në ndeshjen Spezia-Bari, kartoni jeshil është lëshuar nga gjyqtarët atje; një karton simbolik, që shpërblen sjelljen sportive, përgjegjësinë sociale dhe respektin që tregojnë lojtarët në fushën e lojës. Në fund të çdo muaji, një listë e atyre që kanë fituar një karton jeshil do të publikohet. E pra, “Marca” në rubrikën e saj “Brand Buzz”, ka bërë një renditje të kundërt me ata që nuk mund ta meritojnë kurrë “kartonin jeshil”, por më tepër se të kuqin, falë ndërhyrjeve brutale që kanë bërë në karrierë ndaj kundërshtarëve.

1. Nemanja Vidiq

 

2. Nigel De Jong.

 

3. Sergio Ramos.

4. Pablo Alfaro.

5. Javi Navarro.

6. Bobby Zamora.

7. Marco Materazzi.

8. Pepe.

9. Joey Barton.

10. Dhe sigurisht, Eric Cantona.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...