Published On: 5 Janar, 2016

10 frazat më interesante të Zidane në konferencën e parë

  • Zinedine Zidane ka qenë shumë i qartë në konferencën e parë për media.

Trajner i Real Madridit, Zinedine Zidane ka mbajtur konferencën e parë, ku ka qen shumë i qartë me idetë e tij dhe të ardhmen e skuadrës.

Ai në këtë konferencë foli për shumë gjëra, ndërsa më poshtë keni 10 frazat më interesante”

1.       “Guardiola është trajner i jashtëzakonshëm, por mos më krahasoni me të”.

2.       “Liga e Kampionëve ka qenë gjithmonë objektiv i kësaj skuadre dhe do të jetë”.

3.       “Kurrë një trajner nuk është gati, aq më pak një i cili kurrë nuk ka stërvitur”.

4.       “Ne duhet të jemi të afërt me lojtarët, të kemi marrëdhënie të mira me ta”.

5.       “Duhet të respektojmë punën e Benitezit, ishte shumë i mirë”.

6.       “Koncepti im është që të luajmë prej portierit, shpejtë dhe të kemi posedim”.

7.       “Mund të kuptoj që bale mund të jetë i mërzitur me largimin e Benitezit, por edhe unë do të kem dashurinë e njëjtë për të”.

8.       “Po, ideja është shumë e qartë, unë do të luaj me Ronaldon, Benzeman dhe Bale”.

9.       “Mesazhi im për tifozët është të ëndërrojnë”.

10.   “Ne do të synojmë të fitojmë gjithçka. Ne kemi edhe dy tituj të cilët mund t’i fitojmë”. /Express

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...