Published On: 19 Dhjetor, 2015

10 dribluesit më të mirë në Evropë, Ronaldo askund

Disa futbollistë nuk shënojnë shpesh, por në driblime janë të jashtëzakonshëm.

Për të fituar një ndeshje futbolli ndonjëherë duhet edhe kualiteti i një futbollisti që mund të bëjë diferencën në fushë. Disa prej skuadrave kanë fatin e madh që të kenë në ekip lojtarë të paparashikueshëm me lojën e tyre.

Driblimet janë një aspekt i rëndësishëm në futboll, dhe për këtë fakt edhe portali Goal.com ka sjell një renditje të 10’të futbollistëve me më shumë driblime në Evropë.

Në këtë listë natyrisht që janë Leo Messi dhe Neymar, por befasi është mungesa e Cristiano Ronaldos, që këtë edicion më shumë po luan si sulmues.

1.       Ben Arfa

2.       Neymar

3.       Messi

4.       Sofiane Boufal

5.       Franco Vasquez

6.       Mahrez

7.       Zaha

8.       Bellarabi

9.       Sane

10.   Traore

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...