Published On: 6 Maj, 2016

10 arsyet pse Zidane e dërgoi Realin në finale të Champions

  • Real Madrid është kualifikuar në finale të Ligës së Kampionëve, ku do të luaj kundër Atletico Madridit.

Trajnerit francez, Zinedine Zidane i janë dashur vetëm katër muaj që të drejtojë skuadrën e Real Madridit drejt finales së Ligës së Kampionëve.

Ai në finale do të luaj kundër rivalit të qytetit Atletico Madrid, skuadër të cilën e kishte mposhtur para dy viteve në finale të Lisbonës, ku ishte ndihmës trajner i Carlo Ancelottit.

AS ka publikuar 10 arsyet kryesore pse Zidane ka pasur kaq shumë ndikim dhe e ka kualifikuar Realin në finale.

1.       Ka larguar tensionin në skuadër

2.       I thjeshtë në atë që kërkon

3.       Afërsia me Ronaldon

4.       Fazë përgatitore në janar

5.       Besimi në Bale

6.       Navas + Casemiro + BBC

7.       Autoritar me yjet që kanë kushtuar shtrenjtë (James+Isco)

8.       Imazh i mirë në konferencat për media

9.       Rotacionet në skuadër

10.   I dashur nga tifozët

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...