Published On: 16 Korrik, 2017

1 i vdekur dhe 10 të plagosur nga aksidenti në Lezhë – Shkodër

Pasditen e sotme një aksident masiv u shënua në aksin Shkodër – Lezhë, aty ku tre makina janë përplasur ndërsa raportohet se një person ka humbur jetën dhe dhjetë të tjerë u plagosën.

Mësohet se qytetari që ka humbur jetën është nga Kosova.

Aksidenti ndodhi në afërsi të fshatit Blinisht, ndërsa prej 2 orësh superstradën Lezhë – Shkodër vijon të jetë e bllokuar.

Të plagosurit janë dërguar me urgjencë në spitalin rajonal të Lezhës dhe ndodhen në kujdesin e mjekëve, ndërsa dy prej tyre janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Policia dhe zjarrfikësja kanë shkuar menjëherë në  vendngjarje./Gazeta Express

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...