Published On: 2 Gusht, 2016
Bota |

​Trump e quan Hillary Clintonin “djall”

Kandidati republikan për president të SHBA-ve, Donald Trump e ka quajtur rivalen e tij nga radhët e demokratëve “djall”.

 Duke folur në një palestër të shkollës së mesme në Pensilvani, Trump ka sulmuar Bernie Sanders, që është dorëzuar në garën përballë Klinton.

“Ai ka bërë marrëveshje me djallin”, tha Trump, “Ajo është vetë djalli”.

Demokratët dhe republikanët kanë dënuar gjuhën e ashpër të Trumpit, duke përmendur komentet që ai u ka bërë prindërve të ushtarit të vrarë amerikan./KosovaPress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...