Published On: 21 Prill, 2016

​“Taborri i UÇK-së” brenda AAK-së sa vjen e bëhet me djegës

“Taborri i UÇK-së” brenda Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, duket se ka filluar të bëhet në secilin moment e më i “djegstë”.

Pas deputetes Time Kadriaj, kësaj radhe akuzave të eksponentëve të Lëvizjes Vetëvendosje iu është përgjigjur zyrtari tjetër aleancist, Shkumbin Demaliaj.

Duke u përgjigjur rreth deklarimeve të fundit të disa zyrtarëve opozitarë se pse nuk hodhi gaz lideri i AAK’së, Ramush Haradinaj, ish-deputeti dhe zyrtari i lartë i AAK’së, Shkumbin Demaliaj, ka thënë: “Dëshiroj t’ua kujtoj se duhet ta kenë në mendje se dallojnë veprimet e tij në kohën dhe hapsirën ku ka veprur ai dhe bashkluftëtarët e tij, dhe edhe sot vajton Serbia”.

Ai ka reaguar ndaj akuzave të eksponentëve të Lëvizjes Vetëvendosje!, përmes një statusi në Facebook, ku ka thënë se “shteti është formuar duke e mbrojtur, e jo, kurrsesi, duke e sulmuar atë”.

“Është i mangët dhe miop ai që e kërkon nga Ramushi një gjë të tillë!”.

“Kjo qeveri do ta ketë përballjen me popullatën e saj, më 14 maj në qendër të kryeqytetit, ku presim të kemi një pjesëmarrje dhe protestë mjaft dinjotoze! Karvani ecën…”, ka shkruar Demaliaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...