Published On: 18 Tetor, 2016
Bota |

​Obama:I paprecedent lajkatimi që Trump i bën Putinit

Lajkatimi që kandidati republikan për president, Donald Trump i bën presidentit rus, Vladimir Putin me anë të elozheve është një fakt i paprecedent dhe jo në linjë me politikën amerikane, deklaroi sot presidenti amerikan, Barack Obama, gjatë një konferencë shtypi me kryeministrin italian, Matteo Renzi, në Shtëpinë e Bardhë.

“Kjo është e paprecedent në politikën amerikane”, deklaroi Obama.
Presidenti amerikan hodhi poshtë edhe fjalët e përhapura për përplasje mes FBI-së dhe Departamentit amerikan të Shtetit për çështjen e e-mail-eve të ish-sekretares së Shtetit, Hillary Clinton.

”Nuk është e vërtetë”, deklaroi ai.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...