Published On: 10 Maj, 2016

​Mustafa takon Veselin, e uron për postin e kryetarit të PDK-së

Kryetari i Kuvendit të Republikës Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në takim kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa. Ky i fundit e ka përgëzuar Veslin për zgjedhjen kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës.

“Kryetari i Kuvendit të Republikës Kosovës, Kadri Veseli zhvilloi takim me Kryeministrin e Qeverisë së Republikës së Kosovës, z.Isa Mustafa. Në fillim të takimit kryeministri Mustafa përgëzoi kryetarin Veseli për zgjedhjen e tij kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës duke i uruar suksese në përgjegjësitë e reja politike”, thuhet në komunikatë.

Siç njofton komunikata, në takim u bisedua për zhvillimet aktuale në vend, me fokus të veçantë zhvillimet që lidhen me procesin e liberalizimit të vizave.

 “U bisedua po ashtu për funksionimin sa më të mirë të koalicionit qeverisës, si dhe koordinimin e domosdoshëm ndërinstitucional në funksion të fuqizimit e përmirësimit të qeverisjes në të gjitha nivelet”, thuhet në komunikatë. /kp
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...