Published On: 2 Shkurt, 2016

​Leicester ‘bombardon’ Liverpoolin, fiton Tottenham (Video)

  • Leicester City dhe Tottenham kanë shënuar fitoret e radhës në Premierligë, pasi kanë mposhtur Liverpoolin përkatësisht Norwich Cityn.

Leicester City nuk e ka ndërmend të lëshojë pozitën e parë, pasi ka mposhtur edhe Liverpoolin me rezultat të pastër 2:0.

Vendësit kanë pasur një pjesë të dytë të jashtëzakonshme, ku shënuan të dy golat e fitores.

Me meritori për këtë triumf ishte sulmuesi kryesor i skuadrës, Jamie Vardy, i cili shënoi dy supergola për skuadrën e tij.

Pas kësaj fitoreje Leicester mbetet në vendin e dytë me 50 pikë, 3 më shumë se sa Manchester City në vendin e dytë.

Në ndeshjen tjetër, Tottenham ka fituar 3:0 ndaj Norwich Cityt, me golat e shënuar nga Dele Alli dhe Harry Kane 2.

Pas kësaj fitoreje Tottenham ngritët në pozitën e tretë me 45 pikë, aq sa ka edhe Arsenal. /Express

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...