Published On: 27 Maj, 2016

​Ekspertët zbulojnë 7 hapa për të jetuar më gjatë

Ekspertët kanë zbuluar se nëse ndiqni vetëm 7 hapa mund të ndaloni sëmundjet e zemrës dhe të jetoni më gjatë.

Sipas studimit të kryer njerëzit të cilët i janë përmbajtur listës kanë pasur rrezik më të ulët për t’u prekur nga sulmi në zemër.

7 këshillat që jep American Heart Association’s Life janë:

Menaxhimi i presionin të gjakut

Kontrollimi i nivelit të kolesterolit

Reduktimi i sheqerit në gjak

Bëhuni aktiv

Hani shëndetshëm

Humbisni në peshë

Mos pini duhan

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...